Pažintiniai takai

Takas Ąžuolas

Tai pirmas Lietuvoje privačioje miško valdoje įrengtas pažintinis takas. Jo savininkai — Albertas Juršys ir Petras Seibutis. Valda yra Zarasų r.,Veprio kraštovaizdžio drausti­nyje, Gražutės regioniniame parke. Valdos plotas — 32,3 ha, miškai auga 24,5 ha plote. Vy­rauja baltalksnių, beržų, pušų medynai. Pirmieji demonstra­ciniai kirtimai atlikti ir takas įrengtas 2007-aisiais.  Pažintinio tako ilgis – 2 km. Take yra 12 informacinių stendų. Aplankę visus objektus, užtruksite 1,5 valandos.

WGS koordinatės 55.648 - 25.958, Gražutės regioniniame parke, Zarasų rajone.

Kaip nuvykti?

 

Iš Utenos ar Zarasų važiuokite iki Daugailių. Daugailiuose esančioje sankryžoje sukite Antalieptės kryptimi. Pervažiavę tiltą per Šventąją, sukite dešinėn į Antalieptę. Nuo Antalieptės važiuokite iki Purvynės kaimo, kuriame yra kelio ženklas į pažintinį taką. Taką lengvai rasite laikydamiesi medinių nuorodų į pažintinį taką. Jos pastatytos kiekviename kelio išsišakojime. Žiemos metu nevaloma ~2,5 km ilgio kelio atkarpa iki pažintinio tako.

rauja baltalksnių, beržų, pušųmedynai. Pirmieji demonstra­
ciniai kirtimai atlikti ir takasįrengtas 2007 m. Pažintinio
tako ilgis — 2 km. Aplankęvisus objektus, užtruksite 1,5va lan dos.

Ąžuolas pažintinio tako schema.

 Žingių miško pažintinis takas

Pažintinis takas įrengtas Gin­tauto Kadžiulio valdoje, kuri yra Vilniaus r., Asvejos hidro­grafiniame draustinyje, Asve­jos regioniniame parke. Visas valdos plotas — 23,1 ha, miškas auga 18 ha plote. Kirtavietės, neapaugusios mišku, aikštės apima 5,1 ha. Vyrauja beržų, eglių, pušų medynai. Pirmieji demonstraciniai kir­timai atlikti ir takas įrengtas 2007-aisiais, jo ilgis – 1,5 km. Tako trasoje yra 11 informacinių stendų. Aplankę visus objektus, užtruksite 1,5 valandos.

WGS koordinatės 55.010 - 25.577, Asvejos regioniniame parke, Vilniaus rajone.

Kaip nuvykti?

Iš Vilniaus važiuokite Pabradės kryptimi iki sankryžos Sužionys, Danilava. Tada sukite kairėn ir važiuokite iki Danilavos. Danilavos kaime yra kelio ženklas į Žingių miško pažintinį taką. Iki tako pradžios atvažiuoti automobiliu galima ir sniegingą žiemą.

Žingių miško pažintinio tako schema.

Pasirūpinkite išvykai į mišką tinkama avalyne ir apranga.