Knygos ir dokumentinio filmo apie Aukštumalos aukštapelkę pristatymas Kintuose

2017-04-20

Balandžio 6 d. Kintų evangelikų liuteronų parapijos Donelaičio namuose įvyko pažintinio leidinio „Aukštumala: praeitis, dabartis, svajonės“ (aut. J. Sendžikaitė, R. Pakalnis, L. Jarašius) ir dokumentinio filmo “Aukštumala atgyja” (rež. E. Ostašenkovas) pristatymas Šilutės krašto visuomenei. Renginyje dalyvavo knygos autoriai ir LIFE+ programos projekto “Aukštumalos aukštapelkės atkūrimas Nemuno deltos regioniniame parke (LIFE AUKSTUMALA LIFE12 NAT/LT/000965)” vadovas N. Zableckis. Visgi, svarbiausi šios renginio dalyviai – Šilutės apylinkių gyventojai, kurie gražų ketvirtadienio vakarą paskyrė jų kaimynystėje esančiai pelkei, sugrįždami į praeitį, jausdami dabarties aktualijas ir bandydami nusikelti, kad ir į netolimą ateitį. Būtent Jiems buvo skirtas šis renginys – Jiems ir Aukštumalai arba Pelkei ir šalia jos gyvenančiam Žmogui.

Be vietinių kintiškių renginyje dalyvavo svečiai iš greta esančios Šilutės ir kiek tolėliau nutolusių Rietavo bei Klaipėdos.  Daugiau kaip 40 renginio dalyvių  puokštė buvo gana marga – greta Aukštumalos apylinkėse užaugusiųjų ir pelkininkų gyvenimą patyrusiųjų renginyje susitiko mokytojai ir mokiniai, miškininkai ir durpininkai, mokslininkai ir melioratoriai, bibliotekininkai ir muziejininkai, verslininkai ir aplinkosaugininkai, Šilutės rajono savivaldybės administracijos bei Kintų seniūnijos  atstovai.

Smagu dalintis žiniomis ir mintimis su tais, kurie myli savo kraštą, domisi jo kasdienybe ir svajoja apie jo ateitį!

Nuoširdžiai dėkojame visiems susirinkusiems dalyviams ir visus svetingai priėmusiems renginio šeimininkams – Kintų evangelikų liuteronų parapijai bei parapijos pirmininkei Laimai Virginijai Mačėnienei.

Lietuvos gamtos fondo informacija, Laimos Šveistytės nuotrauka