Mobilioji programėlė padės pažinti varliagyvius

2017-03-16

Šiandien startuoja pirmoji Lietuvoje mobilioji programėlė, kuri padės Jums pažinti varliagyvius. Šios pragramėlės dėka galėsite ne tik identifikuoti skirtingas varliagyvių rūšis bei sužinoti apie jų gyvenimo būdą, bet ir prisidėti prie Lietuvoje gyvenančių varliagyvių išsaugojimo. Programėlė suteikia galimybę pažymėti pastebėtas varliagyvių migracijos vietas. Žymėdami pastebėtas migracijos vietas, padėsite mums surinkti informaciją apie varliagyvių migraciją. Žinodami varliagyvių migracijos situaciją Lietuvoje ir pačius „karščiausius“ migracijos taškus, ateityje galėsime išsaugoti šimtus tūkstančių varliagyvių gyvybių.

Varliagyvių žūtys keliuose pavasarinės migracijos metu – viena didžiausių grėsmių varliagyvių išikimui ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Šiemet jau ketvirtą kartą tversime apsaugines tvoreles Vingio parke ir padėsime varliagyviams saugiai migruoti per kelią, su džiaugsmu stebime ir prisidedame prie kitų vietinių bendruomenių iniciatyvų gelbėti migruojančias varles. Tačiau tam, kad šios pastangos duotų ženklių rezultatų ir išgelbėtume nebe dešimtis, bet tūkstančius migruojančių varliagyvių, reikia imtis veiksmų visoje Lietuvoje, o tam visų pirma reikia surinkti detalius duomenis apie migracijos vietas. Padėti surinkti šią informaciją galite Jūs: tereikia atsisiuntus mobiliąją programėlę dešiniajame viršutiniame ekrano kampe pasirinkti vietovės žymelę ir atsiverusiame lange pažymėti pastebėtą varliagyvių migracijos vietą.

Mobiliosios aplikacijos kūrėjas – Edgaras Žigis, gamtos pažinimo entuziastams pažįstamas iš praėjusį pavasarį pasirodžiusios ir itin didelio populiarumo sulaukusios vabzdžių pažinimo mobiliosios programėlės „Entomologas“. Dalijantis įžvalgomis apie gamtos pažinimo iniciatyvas su Lietuvos gamtos fondo atstovais ir gimė šios mobiliosios programėlės, skirtos pažinti varliagyvius ir žymėti jų migracijos vietas, idėja. Programėlė „pakrikštyta“ „Herpetologo“ vardu, nes  herpetologija - zoologijos šaka, tirianti šaltakraujus sausumos stuburinius - varliagyvius ir roplius.

 „Mano tikslas kuriant tokius appsus yra nematerialus, aš noriu priartinti gamtą prie žmogaus. Technologijos palengvina žmogaus kasdienį gyvenimą, tad pagalvojau, kad jos gali palengvinti ir pažinimo procesą. Galų gale, dabar visi lindi telefonuose, ypač jaunimas, tad čia jiems ir yra skirta. Tikėtis, kad kažkas savaime pradės domėtis, pavyzdžiui, varlėmis ar vabzdžiais yra naivu, dėl to mums visiems gamtos atstovams reikia pasistengti ir palengvinti tą pažinimo procesą. Tai mūsų atsakomybė. Nes esu įsitikinęs - tai atsipirks“, - sako Edgaras.

Mobiliąją programėlę galite atsisiųsti adresu: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zigis.herpetologas