Pasaulinę Pelkių dieną švęskime Aukštumalos pelkėje!

2017-01-24

Pasaulinės Pelkių dienos proga Lietuvos gamtos fondas kartu su Nemuno deltos regioninio parko direkcija organizuoja įsimintiną ir iššūkių pilną 7 km ilgio ir beveik 4 val. trukmės žygį į atgimstančią Aukštumalos  pelkę. Žygio pradžia – vasario 4 d., šeštadienį, 10 val.

Nors iš pirmo žvilgsnio žiemą pelkė gali pasirodyti nyki, tačiau ir šiuo metų laiku Aukštumaloje yra ką išvysti. Žygio metu Jus lydės Aukštumalą skersai išilgai išvaikščioję gidai, kurie atskleis Jums magiškas pelkės paslaptis, o svarbiausia – padės saugiai sugrįžti iš pelkės.

Gidai, parengti vykstančio LIFE+ projekto "Aukštumalos aukštapelkės atkūrimas Nemuno deltos regioniniame parke" metu, supažindins su atkurta aukštapelke ir jos vertybėmis. Sužinosite, dėl kokių priežasčių šimtametės pelkėje augančios pušaitės pasistiebė vos kelis metrus. Savo rankomis pačiupinėsite besiformuojančias durpes ir sužinosite, per kiek laiko užauga vos 1 mm, jos klodo. Išvysite kadaise skirtingus kaimus abibus Aukštumalos jungusio kelio liekanas, aplankysite Vakarų Lietuvos pelkėms būdingus pelkinius ežerokšnius. Turėsite progą savo akimis įsitikinti, kodėl pelkę reikia saugoti ir atkurti ir įvertinti, ar sėkmingai gamtininkai stengiasi tai padaryti.  Pelkių dieno žygis į Aukštumalą organizuojamas nebe pirmus metus, o ištvermingiausi ir smalsiausi jo dalyviai apdovanojami ne tik gerais įspūdžiais, bet ir netikėtomis gamtos dovanomis – įspūdingomis nuotraukomis ar net briedžių ragais.

Žygį pradėsime atnaujintu Aukštumalos pažintinu taku, jam įpusėjus klamposime po pelkę, tad apsiaukite tinkama šlapynėje eiti avalyne bei papildomai įsidėti atsarginių rūbų komplektą sušlapimo atveju. Po žygio, kaip dera – košė bei arbata.

Būtina išankstinė registracija internetu https://goo.gl/forms/Prg34jY1n8H7ZpIv2.

Susitikimo vieta - Aukštumalos pažintinio tako pradžioje, koordinatės 332258, 6142369 (LKS), kelyje Nr. 4217 Šilutė-Kintai. http://www.maps.lt/map/default.aspx?lang=lt#q=332258,6142369

Papildoma informacija: Nemuno deltos regioninio parko ekologė Kristina Keterienė; 869994322

Lietuvos gamtos fondo infomacija. Žydrūno Sinkevičiaus nuotrauka.

Ankstesnių metų žygio akimirkos: