Ekskursija Vilniaus senamiestyje padės išsaugoti šikšnosparnius

2015-03-12

Kovo 11 d. popietę, kai į Katedros aikštę plūdo trispalvėmis nešini žmonės, prie Katedros varpinės būriavosi šikšnosparnių mylėtojai. Progą unikaliai atšvęsti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną ir susipažįstant su Vilniaus senamiesčiu prisidėti prie šikšnosparnių išsaugojimo, suteikė gidė Elė Pranaitytė – Kūtvėla. Šikšnosparnių likimui neabejinga keliautoja ėmėsi iniciatyvos ir pati pasiūlė organizuoti ekskursiją, kurios metu visos surinktos lėšos būtų paaukotos šikšnosparnių apsaugai.

Šventinės dienos pavakare aplink Kūtvėlą susispietė būrelis entuziastų: Audruonė su šeima  atsibeldė sostinėn net iš Žemaitėjės, vienas paskui kitą rinkosi gamtos mokslų studentai (tiksliau, studentės), jaunos šeimos, romatiškos poros, draugai ir bičiuliai. Mažiausiajam ekskursijos dalyviui – Pauliui – buvo vos 5-eri.

Išklausę Remigijaus pasakojimo apie mieste ir jo prieigose šikšnosparnių tykačias grėsmes ir pritariančiai paploję Kūtvėlai, kuri įteikė Remigijui visas už ekskursiją surinktas lėšas, ekskursijos dalyviai leidosi klajonėn po Vilniaus senamiestį. Ne kartą regėtą, savomis kojomis apeitą ir akimis ištyrinėtą, tačiau turtingą slėpinių ir paslapčių – regis, eik į tokias ekskursijas nors ir kiekvieną trečiadienį ištisus metus, visko neatrasi.

Katedros aikštėje ekskursijos dalyviai sužinojo, kad stovi apytiksliai 5 metrais aukščiau nei sostinės gyventojai ir svečiai prieš keletą amžių. Prie Onos bažnyčios aiškinosi, ar tikrai Napoleonas ją kėsinosi ant delno Paryžiun išsikelti. Dar daug įdomių ir nežinotų faktų apie Vilnių ekskursijos dalyviams atskleidė Kūtvėla. „Tiek gyventa Vilniuje ir tiek nieko nežinota“, - po ekskursijais įspūdžiais dalijosi vienas dalyvių. Jis ir kiti ekskursijos dalyviai, suintriguoti gidės pasakojimo, matyt dar ilgai klaidžiojo (gal dar tebeklaidžioja) „Google“ paiškos sistemos džiunglėse, ieškodami daugiau informacijos apie anų laikų Vilnių ir visą Lietuvą.

Ačiū ekskursijos dalyviams, kurių dėka galėsime išgelbėti daugiau šikšnosparnių. Ačiū Kūtvėlai, kuri įrodė, kad prisidėti prie gamtos išsaugojimo gali kiekvienas, tereikia entuziazmo ir ryžto skirti kilniam tikslui savo laiko.

Lietuvos gamtos fondo informacija ir nuotraukos