Kvietimas į spaudos konferenciją gegužės 22d. (tyrimo rezultatai)

2006-05-19 | Temos: renginys, miškai, korupcija
Gerbiami Kolegos,

Maloniai kviečiame į Žvalgomojo miškų sektoriaus skaidrumo tyrimo pristatymą, kuris įvyks š.m. gegužės 22 d., pirmadienį, nuo 12.00 Atviros Lietuvos fondo Konferencijų salėje (Didžioji g. 5, IV aukšte).

Lietuvos gamtos fondas vykdydamas projektą „Atsakingo miškų naudojimo skatinimas ir neteisėtos veiklos prevencija miškų sektoriuje“ užsakė „Transparency International“ Lietuvos skyriui (TILS) atlikti žvalgomąjį miškų sektoriaus skaidrumo tyrimą. TILS užsakymu „TNS Gallup“ 2006 m. balandį telefonu 342-jų miškų sektoriuje dirbančių įmonių vadovų teiravosi, kaip jie suvokia korupcijos problemas savo veikloje ir kaip kyšininkauja.

Iš viso buvo bandyta susisiekti su 2075 įmonėmis. Nebeegzistuojančių, nebedirbančių įmonių – 230. Įmonių nerastų nurodytu telefonu ir adresu - 256. Nerastas reikalingas asmuo – 304 atvejais. Reikalingas įmonės darbuotojas atsisakė dalyvauti apklausoje – 201 atvejis. Atrinkta įmonė neatitinka apklausos kriterijų – 216, o nepavyko susisiekti – 526 atvejų.

Vis dėlto sunkiai atlikto tyrimo rezultatus galima gretinti su TILS užsakymu RAIT atlikto viešųjų pirkimų skaidrumo tyrimo rezultatais ir net su itin nepalankiais Lietuvai pernai paskelbto Pasaulio banko bei Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko tyrimo (BEEPS 2005) duomenimis.

Spaudos konferencijoje dalyvaus Lietuvos gamtos fondo, TILS, STT bei Generalinės miškų urėdijos atstovai.

Daugiau informacijos:

TILS projektų vadovė

Jolanta Piliponytė: +370 5 2126951