HELCOM delegacija ketina aplankyti Rusijos naftos platformas esančias Baltijoje

2004-09-24
Tarpe rugsėjo 29 ir spalio 1 Helsinkio komisijos sekretoriato atstovai aplankys Rusijos platforma D-6 esančią Baltijos jūros šelfe netoli Kaliningrado srities.

Kelionė suorganizuota Rusijos gamtinių išteklių ministerijos ir Rusijos naftos kompanijos, Lukoil, kuri eksploatuoja naftos telkinius, iniciatyva. Aplankyti naftos platforma pakviesta ir Lietuvos Aplinkos ministerijos delegacija.

Abi delegacijos aplankysiančios Lukoil’o naftos išgavimo platformą apžiūrės naftos stotį "Romanovo" ir naftos terminalą esantį Ezhevskiy’je. Darbinio susitikimo metu, Lukoil’o Kaliningrado biure, kompanijos atstovais pristatys, kokios yra taikomos aplinkosauginės priemonės ir kaip vykdomas aplinkos monitoringas.

D-6 naftos telkinys buvo atrastas 1983 metais. Jis atitolęs 22,5 km nuo Kaliningrado srities krantų. Geologiniai žvalgymai rodo, kad naftos ištekliai telkinyje siekia apie 21,5 milijonų tonų. Naftos išgavimas iš telkinio prasidėjo 2004 metų liepą.

Viešnagės Kaliningrado srityje metu HELCOM’o atstovai taip pat aplankys Kuršių Nerijos nacionalinį parką, esantį netoli Lukoil’o naftos platformų.

Informacija paimta iš oficialaus HELCOM tinklalapio. Daugiau informacijos rasite šiuo adresu: http://www.helcom.fi/helcom/news/440.html