„Žirmūnų namų“ naujakuriai prisideda prie retų paukščių išsaugojimo

2011-10-11 | Temos: pranešimas spaudai, paukščiai, renginys, gamtinė įvairovė

Nekilnojamojo turto vystymo bendrovė „MG Valda“ kartu su Lietuvos gamtos fondu imasi spręsti vieną iš opiausių aplinkosauginių problemų Žirmūnų mikrorajone. Bendrovė Neries pakrantėje iškels į Lietuvos Raudonąją knygą įrašytiems didiesiems dančiasnapiams skirtus inkilus.

 

Šios iniciatyvos imtis paskatino tai, kad Neries pakrantėje ties žaliųjų plotų apsuptais Žirmūnais nebeliko medžių su didelėmis drevėmis, kuriose peri reta ir saugoma vandens paukščių rūšis – didieji dančiasnapiai. Įprastas lizdavietes praradę sparnuočiai yra priversti perėti tam bent kiek tinkamesnėse vietose, esančiose toliau nuo vandens telkinių: apleistose statybvietėse, parkuose ir namų pastogėse.

 

„Vystydami savo projektus, visuomet didelį dėmesį kreipiame į naujakurių bendruomeniškumo skatinimą ir namų aplinkos puoselėjimą bei saugojimą. Šia akcija viliamės padėti „Žirmūnų namų“ naujakuriams ir jau gyvenančiai bendruomenei kurti ir išlaikyti darnius tarpusavio ryšius ne tik su kaimynais, bet ir su būstus supančia aplinka bei jos gyventojais“, - apie akcijos idėją pasakojo UAB „MG Valda“ rinkodaros vadovė Akvilė Verbliugevičiūtė.

 

Anot aplinkosaugininkų, tai bus vienas didžiausių tokio pobūdžio projektų Vilniuje, žymiai pagerinsiantis retos rūšies sparnuočių padėtį mieste. Akcijos metu planuojama palei visą Žirmūnuose esančią Neries pakrantę (nuo Žirmūnų tilto iki Verkių) iškelti apie 80 inkilų.

 

Pasak Lietuvos gamtos fondo gamtosaugos specialisto Remigijaus Karpuškos, kai didieji dančiasnapiai lizdavietes pasirenka toli nuo vandens telkinių, ką tik išsiritusius jauniklius prie vandens patelės priverstos vesti per judrias gatves, šaligatvius ir kitas urbanizuotas teritorijas. „Tai labai pavojinga kelionė, nes jaunikliai dažnai tampa varninių paukščių, kačių bei šunų grobiu, žūsta po ratais. Iš atsivestų 10-12 jauniklių vandens telkinį, geriausiu atveju, pasiekia vos keli“, - pasakoja jis.

 

Lietuvos gamtos fondo specialistams iškėlus inkilus, naujakuriai gaus sparnuočių namų koordinates, kad gyventojai galėtų inkilus surasti ir laikas nuo laiko pasižiūrėti, kaip sekasi jame įsikūrusiems paukščiams.

 

Aplinkosauginė akcija vyks spalio 16 d. (sekmadienį), 15 val., Žirmūnų pliaže (Žirmūnų g. 93C, Vilniuje). „Kviečiame apsilankyti visus, neabejingus mus supančiai gamtai bei gražuolių dančiasnapių gerovei. Kartu kursime jaukią, neformalią aplinką, padiskutuosime aplinkosaugos klausimais, sužinosime įdomių dalykų apie šalia mūsų gyvenančius retus paukščius, dekoruosime „Žirmūnų namų“ naujakurių dovanojamus inkilus ir juos iškelsime. Mes už tai, kad namus turėtų visi“, - sakė A. Verbliugevičiūtė.

 

 Išsamiau apie UAB „MG Valda“

UAB „MG Valda“ plėtoja biurų, komercinės bei gyvenamosios paskirties nekilnojamojo turto projektus ir priklauso koncernui „MG Baltic“. Šiuo metu bendrovė vysto gyvenamojo būsto projektus „Antakalnio terasos“ sostinės Antakalnio mikrorajone ir „Žirmūnų namai“ Vilniaus Žirmūnų mikrorajone.

 

 Išsamiau apie „Lietuvos gamtos fondą“

Lietuvos gamtos fondas (LGF) – visuomeninė gamtosaugos organizacija, kurios veikla susijusi su gyvosios gamtos išsaugojimu. Įkurtas 1991 metais, LGF yra viena pirmųjų aplinkosauginių organizacijų Lietuvoje. Fondas rūpinasi retųjų ir nykstančių rūšių bei jų buveinių išsaugojimu, gamtinių buveinių tvarkymu ir atkūrimu, vandenų ir juose esančių išteklių apsauga, vykdo aplinkosauginį švietimą.

 

Nuotraukos autorius - Tadas Naujokaitis.

 

Daugiau informacijos:

Akvilė Verbliugevičiūtė

Rinkodaros vadovė

UAB "MG Valda"

J. Jasinskio g. 16, 01112 Vilnius

Mob.: 8 693 922 97

Tel.: 8 5 278 70 70

Faksas: 8 5 213 59 00

El. paštas: a.verbliugeviciute@mgvalda.lt

 

Remigijus Karpuška

Gamtosaugos specialistas

Lietuvos gamtos fondas

Algirdo g. 22-3, LT-03218 Vilnius

Mob.: 8 655 560 92

Tel.: 8 5 231 07 00

Faksas: 8 5 231 04 41

El.paštas: remigijus@gamtosakademija.lt

www.glis.lt