Balinio vėžlio diena Lietuvos zoologijos sode

2011-06-11 | Temos: balinis vėžlys, renginys

Siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į Lietuvoje itin retą ir nykstančią rūšį – balinius vėžlius, Lietuvos gamtos fondas ir Lietuvos zoologijos sodas antrąjį birželio sekmadienį zoologijos sode surengė "Balinio vėžlio dieną".

Apniukusio dangaus nepabūgę ir į pasimatymą su baliniu vėžliu atvykę kauniečiai ir miesto svečiai galėjo ne tik išvysti gamtoje retai aptinkamą roplį, bet ir pasiklausyti gamtosaugininkų pasakojimų apie šį gyvūną, sužinoti kur ir kaip šie gyvena, kuo minta, kodėl nyksta. Lankytojai taip pat galėjo sudalyvauti Žydrūno Sinkevičiaus dokumentinio filmo „Geležinės dzūkų varlės“ peržiūroje, pasitikrinti savo greitumą smagiose tėvelių su vaikais ant nugarų bėgimo varžybose, kartu iš gėlių suformuoti ir pasodinti balinį vėžlį. Vienoje iš zoologijos sodo alėjų nutiesta pačių mažiausių sodo lankytojų vėžliams nupiešta linkėjimų juosta.

Paminėti balinio vėžlio dieną Lietuvos gamtos fondas kvietė jau penktą kartą. Šiemet šventė Lietuvos zoologijos sode minėta neatsitiktinai. Organizacijos bendradarbiauja įgyvendinant Europos Komisijos LIFE programos finansuojamą projektą „Bandomojo ekologinio tinklo pietų Lietuvoje sukūrimas“, skirtą retoms ir nykstančioms rūšims bei buveinėms išsaugoti, taip pat jų būklei pagerinti.