Lietuvoje - 100 pagal FSC sertifikuotų medienos perdirbimo įmonių

2011-04-08 | Temos: miškai, FSC

Lietuvoje 2011 metų kovą medienos perdirbimo įmonių turinčių FSC sertifikatą skaičius pasiekė 100. Šios įmonės savo produktus gali žymėti FSC prekės ženklu.

FSC prekės ženklas priklauso Miškų valdymo tarybai (ang. Forest Stewardship Council), juo žymimi medienos gaminiai, kuriems žaliava gauta iš atsakingai tvarkomų, pagal FSC sertifikuotų miškų. Tokių miškų valdytojai privalo laikytis FSC reikalavimų. FSC nėra ekologinis sertifikavimas – Miškų valdymo taryba siekia derinti socialinius, aplinkosauginius ir ekonominius miškų tvarkymo aspektus ir, kad nei vienas aspektas nebūtų iškeltas aukščiau kitų. Medienos perdirbėjams reikalavimai yra daug paprastesni – tereikia gamyboje ir apskaitoje atskirti sertifikuotą medieną nuo nesertifikuotos.

Lietuvoje pagal FSC sistemą sertifikuoti visi valstybiniai miškai, t.y. kiek mažiau nei 50 proc. šalies miškų. Tarp medienos perdirbėjų sertifikavimas pradeda populiarėti tik dabar.

FSC prekės ženklas kaip patikimas yra pripažįstamas visų didžiausių pasaulio anlinkosauginių organizacijų, tokių kaip Pasaulio gamtos fondas (WWF), ir Greenpaece. Lietuvoje galima įsigyti FSC sertifikuotų baldų, popieriaus ar jo gaminių.