Lietuvos gamtos fondas organizuoja seminarą žvejų ir ruonių konfliktui spręsti

2019-08-22

Swedish University of Agricultural Sciences (SLU) nuotr. 

Ruoniai ir žvejai šiuo metu nėra itin draugiškuose santykiuose – jūros žinduoliai įgudo meistriškai suplėšyti žvejų tinklus ir išsitraukti jau sugautą laimikį. Baltijos jūroje mažėjant žuvies išteklių šis konfliktas tampa vis aštresnis. Todėl į Lietuvą bandymams atvežta speciali įranga – pontoninė gaudyklė, apsauganti žvejų laimikį.

Rugpjūčio 26 dieną Klaipėdos Jūrinių tyrimų institute vyks seminaras, kuriame svečiai iš Švedijos, naujos įrangos ekspertai, ilgus metus su ja dirbantys mokslininkas Svenas Gunnaras Lunnerydas ir Švedijos žvejys Glennas Fridhas pristatys savo patirtį naudojantis pontoninėmis gaudyklėmis bei sritis, kur žvejai ir gamtosaugininkai galėtų bendradarbiauti.

Rugpjūčio 27-ą dieną renginio dalyviai pontonines gaudykles išmėgins praktiškai Melnragės paplūdimyje, galės užduoti klausimus Švedijos atstovams, jau turintiems ilgametę žvejybos tokiomis gaudyklėmis patirtį.

Šis renginys skirtas supažindinti žvejus su įrankiais, galinčiais apsaugoti jų laimikį, o kartu – ir pačius ruonius nuo žūties įsipainiojus tinkluose.