„Rūšių ralis 2018“ šiais metais kviečia į Dubysos regioninį parką

2018-05-22

Apie rūšių ralį

Rūšių ralio idėja gimė Punios šile, čia 2013 metais buvo surengtos ir pirmosios varžytuvės, kurių metu siekiama ne tik užfiksuoti kuo daugiau augalų, gyvūnų, grybų karalysčių atstovų, bet ir prisidėti prie geresnio Lietuvos bioįvairovės ištirtumo.

Rūšių ralis suteikia progą kasmet aplankyti vis kitą Lietuvos kampelį ir pasisemti žinių iš geriausių gamtos mokslų ekspertų. Savo patirtimi bei įspūdžiais su gamtos stebėtojais dalijasi skirtingas organizmų grupes tyrinėjantys specialistai.

Ralio metu tradiciškai organizuojamos paskaitos ir mokymai, neretai atskleidžia tokių praktinių rūšių pažinimo aspektų, kurių jokiuose vadovėliuose nepavyktų rasti.

Renginys vyksta jau 6 metus. Per šį laikotarpį buvo identifikuota nauja vabzdžių rūšis Lietuvoje, aptikta daug retų ir nedažnai sutinkamų mūsų krašte gyvenančių organizmų – per vieną ralio savaitgalį gamtiniu požiūriu nemokamai ištiriama didelė gamtinė teritorija – tai varžytuvės, kuriose pilna atradimo džiaugsmo.

Rūšių ralis: gamtai, tyrinėjantiems mokslininkams, gamtos stebėtojams – mėgėjams, gamtos mokslų studentams.

„Rūšių ralis 2018“ 

Renginio data tradicinė – paskutinis gegužės savaitgalis (gegužės 25-27 dienos). Dalyvaukite ir tyrinėkite Dubysos apylinkių gamtą!

Ralio tikslas – rasti ir atpažinti kuo daugiau rūšių (augalų, gyvūnų, grybų). Komandą gali sudaryti 2–5 asmenys.

Komisija komandas suskirstys į dvi lygas: A (daugiau rūšių pažįstančiųjų) ir B (mažiau rūšių pažįstančiųjų). Komandos bus priskirtos A arba B lygoms pagal rastų rūšių skaičių, tikslią informaciją sužinosite per patį renginį. Ralio teritorija taip pat bus paskelbta per renginio atidarymą.

Maitinimas. Penktadienį ir šeštadienį vakariene vaišins organizatoriai, kitu metu maistu pasirūpinkite patys. Taip pat atsivežkite savą dubenėlį ir šaukštą bei puodelį penktadienio vakarienei.

Nakvynė. Nakvynės variantai aprašyti lentelėje apačioje. Lyduvėnų bendruomenės namuose ant kilimėlio miegmaišyje ir palapinėse prie Dubysos – nemokama. Kiti nakvynės variantai yra mokami. Nakvynei registruoja Dubysos regioninio parko direkcijos darbuotojai. Apie savo apsisprendimą praneškite registruodami komandą registracijos formoje arba el.paštu info@rusiuralis.lt

Daugiau informacijos bei registracijos formą  rasite https://rusiuralis.lt/2018-2/