Sužinokite, kaip padėti varlei saugiai pereiti kelią

2017-02-13

Kovo 5 d. kviečiame dalyvauti mokymuose, kurių metu sužinosite apie varliagyviams kylančias grėsmes bei kaip patys galite prisidėti prie migruojančių varliagyvių išsaugojimo. Kiekvieną pavasarį stebite varles ir rupūžes, žūstančias po automobilių ratais pavasarinės migracijos metu? Jūs galite sumažinti aukų skaičių jau šį pavasarį – padėkite varlei pereiti kelią. Kaip? – dalyvaukite šiuose mokymuose ir sužinokite.

Mokymų metu sužinosite ne tik kaip perteikti varlėms saugaus eismo pradžiamokslį, bet ir apie sėkmingas migruojančių varliagyvių gelbėjimo iniciatyvas, Lietuvoje bei Estijoje suvienijusias ištisas bendruomenes. Lietuvos gamtos fondo gamtosaugos specialistė Dalia Bastytė  papasakos Jums apie Lietuvoje gyvenančias retas varliagyvių rūšis bei joms kylančias grėsmes. Patirtimi, kaip sumažinti varliagyvių žūčių skaičių pavasarinės migracijos metu, pasidalins Lietuvos herpetologų draugijos narys Tadas Bujanauskas. Estijos gamtos fondo atstovė Kristiina Kübarsepp papasakos apie visuomenines iniciatyvas Estijoje, kurių metu vietinės bendruomenės savo rankomis išsaugo tūkstančius migruojančių varliagyvių.

Ypatingai kviečiame dalyvauti bendruomenių, kurios jau šį pavasarį norėtų padėti varliagyviams saugiai pereti kelią, atstovus. Jums dovanosime rinkinį saugiam varliagyvių “lydėjimui” per kelią: šviesą atspindinčią liemenę, žibintuvėlį, kibirą ir pirštines. Jei Jūsų bendruomenė atokiau nuo sostinės, tačiau labai norėtų prisidėti prie varliagyvių gelbėjimo – susisiekite su mumis, sutarsime, kaip galėtume kompensuoti Jūsų kelionės išlaidas.

Kviečiame dalyvauti ne tik bendruomenių atstovus, bet ir pavienius asmenis, kuriems rūpi išsaugoti migruojančius varliagyvius. Norinčius dalyvauti prašytume registruotis iš anksto: dalia.b@glis.lt

Programa

Kovo 5 d. renginys vyks Vilniuje, Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakulteto (Čiurlionio g. 21)  Didžiojoje auditorijoje (214)

13:00 Dalyvių registracija

13:15 Lietuvoje gyvenantys varliagyviai, jiems kylančios grėsmės bei pastangos juos išsaugoti.

Dalia Bastytė, Lietuvos gamtos fondas

13:40 Vietos bendruomenių pastangos apsaugoti migruojančius varliagyvius Estijoje.

Kristiina Kübarsepp, Estijos gamtos fondas

14:40 Pastangos apsaugoti nuo žūties migruojančius varliagyvius Vilniaus Vingio parke.

Tadas Bujanauskas, Lietuvos herpetologų draugija.

15:00 Dalyvių diskusija: kokios pagalbos reikia vietos bendruomenėms, kad jos imtųsi saugoti savo kaimynystėje gyvenančius varliagyvius?

16:00 Ekskursija į varliagyvių migracijos vietoves Vingio parke

Lietuvos gamtos fondo informacija. Patricijaus Petrukonio nuotrauka