Sojos poreikis naikina Amazonę

2004-09-06
Amazonės atogrąžų miškai ir savanos naikinami 1,2 milijonų hektarų per metus greičių vien tik dėl to, kad pamaitintų Europos nepasotinamą alkį sojos pupelėms.

Didžioji Britanija yra viena iš pagrindinių sojos produkcijos vartotojų tiekiamai iš Pietų Amerikos. Pasak ataskaitos, šiuo klausimu, iki 2020 m. toks pat plotas kaip Didžiosios Britanijos bus paverstas auginti pupeles, kadangi jų paklausa išaugs 60%.

Sojos aliejus naudojamas šimtuose apdorotų maisto produktų tokių kaip ledai, margarinai, majonezai bei lūpų dažų gamybai, bet didžiausia rinkos dalį sudaro fermų gyvulių pašaras, kuriam gaminti taip pat naudojamos sojos pupelės. Adam Harrison, kaimiškų rajonų vystymosi koordinatorius iš WWF Škotija, sako: “rinka išaugo dėl to, kad gyvulių šėrimas proteinais buvo uždraustas dėl kempinligės krizės. Soja tapo turtingu proteinais pakaitalų”.

Ataskaitoje rašoma, kad sojos produkcija yra priežastis didelių miškų plotų iškirtimo pietų Brazilijoje ir taip pat arti sunaikinimo esančių Brazilijos Atlanto atogrąžų miškų. Ataskaitoje taip pat rašoma, kad žala gali būti reikšmingai sumažinta ir produkcija padidinta kaitaliojant sojų auginimą su gyvulininkyste, tai leistų patrešti dirvą gyvulių mėšlų ir padidinti sojų derlių tuo pačių didinant ir gyvulių prieaugį.

Informacija paimta iš tinklalapio eco-portal.