Visų rūšių raliui studentės ruošiasi ištisus metus

2015-04-23

Biologijos studentės iš VU Gamtos mokslų fakulteto žiniomis sužibėjo dar „Grybų pažinimo čempionate” 2013 m. rudenį: „ginkluotos“ žinynais ir pažinimo vadovais, anuomet jos įvardijo daugiausia grybų rūšių. Kad įdomi ir pažinimo verta ne tik grybų įvairovė, studentės įsitikino praėjusį pavasarį, „Visų rūšių ralyje 2014” subūrusios komandą „Tardigrada“. Paskaitų metu įgytomis teorinėmis žiniomis jos taikliai pasinaudojo gamtoje, taip aplenkdamos daugiau nei pusę  ralyje dalyvavusių komandų.  Šiemet studentės į ralį grįžta pasiryžusios pažinti dar daugiau rūšių – mat šiam raliui ruošėsi ištisus metus, vos pasibaigus „Visų rūšių raliui 2014”.

Laukiame ir Tavęs Renavo dvare gegužės 29 – 31 d. „Visų rūšių ralyje“. Atvyk ir įsitikink: šiaurės Lietuva – tikras biologinės įvairovės lobynas, o šių lobių skaičiavimas Tau gali tapti vienu didžiausių prasidedančios vasaros nuotykių!

„Visų rūšių ralis“ – tai vienas smagiausių mano prisiminimų  iš praėjusių metų pavasario! Kai prisimenu, tada buvau tik pirmakursė biologijos studentė, dar taip gerai nepažinojau lietuviškos gamtos įvairovės, bet Rūšių ralyje Išlestakiuose įgijau neįkainojamos patirties, tad vėliau vykusioje bestuburių zoologijos praktikoje jau galėjau pasipuikuoti neblogomis žiniomis, įgytomis Rūšių ralyje! Teko nemažai paplušėti, įvairių gamtos vadovų ir žinynų pavaryti, bet visa tai ne veltui. Būtinai dalyvausiu ir šiais ir kitais ir kitais ir kitais metais RŪŠIŲ RALYJE!!!" – įspūdžiais dalijasi Aušrinė Raudoniūtė, IIk. biologijos studentė.

„Visa diena, praleista ieškant įvairiausių augalų ir gyvūnų bei stengiantis juos būdinant buvo verta kokių poros savaičių studijų universitete... O didžiausią įspūdį paliko entomologai, pasistatę naktinių vabzdžių gaudyklę ir kone užsimerkę vardinantys atskrendančias rūšis, bei botanikės, jau pirmąją naktį su prožektoriais ant galvų ėjusios būdinti augalų. Tada ir pažadėjau sau, kad iki sekančio ralio ir aš daugiau išmoksiu!", - pažadą sau prisimena II kurso studentė Adelė Markevičiūtė.

„Į rūšių ralį labai norėjau važiuoti po šungrybių čempionato rudenį. Rūšių ralyje pamačiau keletą rūšių, kurias anksčiau teko matyti tik knygose. Susidomėjau Thomisidae šeimos vorais. Geroji patirtis – praktika po mokslo metų naudojantis raktais apibūdint daugybę augalų ir gyvūnų rūšių. Ryškiausiai prisimenu naktinę gaudyklę, ji buvo viena iš senų mano svajonių. Matėm 3 sfinksų rūšis atskridusias per vieną vakarą ir daugybę kitų įdomių rūšių. Noras išmokti ir pažinti sugrąžino prie knygų, skirtų rūšims pažinti, kurių vis daugiau ir daugiau atsirado namie. Taip pat prisimenu gražias vietas, nakvynę per audrą po brazdančiu stogu, kaip gera buvo matyti pažįstamus veidus, taip pat susipažinti su naujais žmonėmis...“, - apie didžiausią įspūdį palikusias rūšis pasakoja studentė Kristina Girčytė.

 

Iki pasimatymo VISŲ RŪŠIŲ RALYJE 2015!

Lietuvos gamtos fondo informacija, Kristinos Girčytės nuotraukos iš „Visų rūšių ralio 2014"