Visų rūšių ralis 2015 – dumsim į šiaurės Lietuvą

2015-04-08

Gegužės 29 -31 d. kviečiame Tave į Renavo dvarą: gamtinės įvairovės turtingos dvaro apylinkės paskutinį pavasario savaitgalį taps „Visų rūšių ralio 2015 „trasa“. Vieta nauja, misija ta pati – per dieną rasti ir pažinti kuo daugiau augalų, gyvūnų ir kitų gyvų sutvėrimų rūšių. Nedrąsu dėl savo žinių bagažo? Tuščia jo! Būtent „Visų rūšių ralis” yra vieta, kur gali jų pasikrauti. Pažinimo vadovai, žinynai, visagalis „Google” ir net labiausiai patyrę Lietuvos gamtos ekspertai Ralyje bus Tavo pagalbininkai pakeliui į žinojimą.

Su visa komanda jau nekantraudami laukėte Ralio? Sveiki sugrįžę – Jūsų registracijų laukiame el.paštu julija.p@glis.lt Labai norite, bet neturite komandos ar ratų? – rašykite, padėsime Jums surasti naujų bičiulių.

Vis dar nedrąsu? Kviečiame skaityti praėjusių metų „ralistų” įspūdžius ir patiems įsitikinti: niekas pirštais mažiau žinančiųjų nebadė ir negyvai neužjuokė, visi pat liko gyvi ir sveiki. Na, beveik sveiki... Nes daugeliui įsimetė toks įkyrus, sunkiai pagydomas virusas – gamtos pažinimo troškimas. Jei pradžioje džiūgauji pamatęs pažįstamą drugį ar vabzdį, vėliau ima darytis pikta: ak, kiek daug aš dar nežinau...

„Įspūdžiai patys geriausi. Puiki galimybė pabūti gamtoje ne tik su bendraminčiais kolegomis, bet ir su profesionalais, sužinoti, atrasti kažką naujo. Svarbiausia, kad ši tradicija nenutrūktų”, - sako komandos „Laukiniai druidai” atstovas Kęstutis Jarmalavičius. Želvos girininkijos (Ukmergės miškų urėdija) girininko pavaduotojas gerai pažįsta savo mišką ir jo gyventojus. Jis puikiai žino, kur ir kada jo miške ūbauja pelėdos, kur galima pamatyti kitų paslaptingų miško gyventojų. Kam nusišypso laimė, Kęstutis pats iki retų girios gyventojų palydi ir jautriai jų gyvenimą atsargiems miško svečiams parodo. Juk kiekvienas neatsargiai garsus žingsnis, skaudus šakos trakštelėjimas gali pražūtingai išgąsdinti jautrius miško gyventojus. Puikiai žinodamas savo girią, Kęstutis nepraleidžia progos pažinti gamtą ir kituose Lietuvos kraštuose. Praėjusiais metais Ralyje Kęstučiui kompaniją palaikė jo kolega miškininkas Jonas Barzdėnas. Laukiame šios šaunios miškininkų komandos ir šiemet!

Kęstučio Jarmalavičiaus nuotraukos iš Margupio slėnyje vykusio „Visų rūšių ralio 2014"

Lietuvos gamtos fondo informacija