Paroda apie senkančius žuvies išteklius

2014-05-08

Gegužės 9 d. 11:30 Aplinkos ministerijos IV aukšte Lietuvos gamtos fondas pristato fotografijų parodą „Atgal į ateitį", kuria siekiama atkreipti dėmesį į senkančius žuvies išteklius. Parodą pristatys Lietuvos gamtos fondo gamtosaugos specialistas Robertas Staponkus, jis papasakos apie didžiausias žuvies ištekliams kylančias grėsmes.

Parodos fotografijose atskleidžiama šiandieninė komercinė žvejyba Europos vandenyse. Fotografijos taip pat nukelia į 1950 – 1960 metus, technologinio šuolio žuvininkystės sektoriuje pradžią, kai žuvies ištekliai buvo kur kas gausesni. Šių dienų aktualijas užfiksavo žvejo fotografo Corey Arnold fotoobjektyvas, o ankstesnį jūrų ir žvejų bendruomenių turtingumą atspindi fotografijos iš Gamtos tyrimų centro archyvų. Jose matyti, kaip anuomet net naudodami gerokai paprastesnę žvejybos techniką, žvejai sugaudavo kur kas įspūdingesnius laimikius.

Nuotraukoje užfiksuotas sturys – didžiulė, iki 400 kg svorio užaugdavusi žuvis, iš Baltijos plaukdavusi neršti į Nemuno žemupį. Dėl besaikės, beatodairiškos žvejybos bei užtvankų statybos, šiandien tokios žuvys tėra žvejo svajonė – paskutinė didesnė žuvis buvo sugauta XIX a. prie Nidos.

Lietuvos gamtos fondo informacija. Gamtos tyrimų centro nuotrauka.