Dviračių dirbtuvės „Man reikia gyvos Baltijos!“

2013-07-18

Ar šiemet jau matei žaliais ir dvokiančiais dumbliais atrajojančią Baltiją? Tavo sudrumstos atostogos – smulkmė palyginus su tuo, kaip ši liga naikina Baltijoje esančią gyvybę. Yrant pernelyg išvešėjusiems dumbliams sunaikinamas deguonis, jūroje susidaro vadinamosios mirties zonos – kur dėl deguonies stygiaus negali išlikti jokia gyvybė. Šios zonos jau sudaro šeštadalį Baltijos! Pražūtingi procesai Baltijos gelmėse vyksta ir dėl pernelyg intensyvios žvejybos. Nesulaukdamos tinkamos apsaugos negrįžtamai nyksta retos, dažnai vien tik Baltijai būdingos rūšys...

Jei Tau reikia gyvos Baltijos, nedvejodamas pasirašyk tarptautinės kampanijos ŽYGIS BALTIJAI (RACE FOR THE BALTIC) peticiją ( http://raceforthebaltic.com/petition.lt.php ), kuri jau šį spalį bus įteikta Helsinkio komisijai, skatinant efektyviai išsaugoti gyvybę Baltijoje.

Žiniai apie Baltijai kilusį pavojų vežti tarptautinės kampanijos iniciatoriai pasirinko Baltijai draugiškiausią transporto priemonę – dviratį. Per 3 mėnesius profesionalių dviratininkų komanda numins aplink visą Baltijos jūrą – apie 3500 km, kviesdama prisijungti prie žygio tuos, kuriems rūpi Baltija. Šią savaitę dviratininkų odometras jau perkopė į trečią tūkstantį kilometrų, o jau kitą savaitgalį – liepos 27-29 dienomis jie pasieks lietuviškąją Baltijos pakrantę. Kviečiame visus, neabejingus Baltijos likimui, liepos 27 d. vidurdienį pasitikti dviratininkus Palangoje ir palydėti iki Karklės, kur Lietuvoje Lietuvos gamtos fondas kartu su Pajūrio regioniniu parku papasakos jums daugiau apie jūrą kamuojančias problemas ir supažindins su Baltijos pakrantės istorija.

Negali tuo metu būti pajūryje? Tuomet išreikšk savo valią išsaugoti gyvą Baltiją papuošdamas savo dviratį iš Baltijos dugno ištrauktais tinklais ir kitomis jūros „gėrybėmis“. Liepos 23 d., antradienį 17 val. atmink į Justino Vienožinskio dailės mokyklos skulptorių dirbtuves (Konarskio g. 37) ir savomis rankomis sukurk dviratį, kuriuo važiuodamas skleisi žinią: man reikia gyvos Baltijos! Jei neturi savo dviračio, padėk papuošti Lietuvos gamtos fondo dviračius taip įspūdingai, kad riedėdami pajūriu jie neleistų nepasirašius peticijos praeiti nė vienam vasarotojui. Įspūdingiausiai dekoruotų dviračių autoriams, galintiems vykti į renginį pajūryje, Lietuvos gamtos fondas kompensuos kelionės išlaidas.