Kviečiame varlinėti Dzūkijoje

2013-07-02
Visus besidominčius varliagyviais ir ropliais Lietuvos herpetologų draugija kviečia vykti į šių gyvūnų įvairove garsėjančią pietų Lietuvą. Čia gyvena daugiausia retų rūšių roplių ir varliagyvių, todėl leisdamiesi į šią kelionę ne juokais rizikuojate sutikti raudonpilvę kūmutę, skiauterėtąjį tritoną ar net balinį vėžlį, dzūkų gelažine varle vadinamą. Lietuvos herpetologų draugijos nariai padės jums artimai susipažinti su šiais šaltakraujais: sužinosite, pagal kokius požymius pažinti, kurios rūšies varlė ar rupūžė prašokavo jums kelią, o braidydami po balas taip išmiklinsite ausį, kad jau iš pusės kvarkimo akordo galėsite nuspręsti, kieno koncerto klausotės. Sužinosite, kurie varliagyviai išauga iš vos įžiūrimų buožgalviukų, o kurių buožgalviai didesni net už pačią suaugusią varlę. Iki alkūnių įbridę į medvarlių knibždančią kūdrą galėsite pasijausti šimtą kartų padidinta medvarle ir nuo švendrų išlaisvinti užželti baigiančią buveinę.

Neabejojame, kad taip artimai susipažinę su Dzūkijos ropliais ir varliagyviais, neišvengiamai užsikrėsite meile jiems ir noru gerais darbais prisidėti prie jų išsaugojimo, tad nedelsdami galėsite tapti Lietuvos herpetologų draugijos nariais.

Lietuvos herpetologų draugijos nariai lauks Jūsų rugpjūčio 10 - 11 d. Lazdijų rajone, pasiryžusių iš arti susipažinti su Dzūkijos gamtos turtais, nebijančių įsibristi į balą ir pasiruošusių nakvynei palapinėse. Norintys dalyvauti kviečiami registruotis: info@herpetologai.lt

Lietuvos herpetologų draugijos informacija. Juliaus Auglio nuotraukoje - žalioji rupūžė (Bufo viridis).