Inkiluose Neries pakrantėje kuriasi vis daugiau paukščių

2013-06-29

Prieš porą metų Neries pakrantėse Vilniuje Lietuvos gamtos fondo iškeltuose inkiluose kuriasi vis daugiau paukščių. 2011 m. rudenį, bendradarbiaujant su bendrove „MG Valda“ Neries pakrantėse iškelta 80 dančiasnapiams skirtų inkilų.

Inkilus gaminęs meistras Darius Musteikis kasmet leidžiasi į Neries pakrantę patikrinti, kiek inkilų tapo paukščių namais. 2012 metais paukščiai į naujadarus pakrantėje žiūrėjo įtariai ir užsukdavo į naują būstą tik pasisvečiuoti, o kūrėsi jame tik drąsiausi. Pastebėta perinti viena naminė pelėda, trys klykuolės ir vienas didysis dančiasnapis.

Šiemet paukščiai įsidrąsino ir tikrinant inkilus užfiksuota kur kas daugiau naujakurių. 2013 metais inkiluose Neries pakrantėje perėjo: 1 naminė pelėda, 10 klykuolių ir 4 didieji dančiasnapiai. Pastebėtas įdomus reiškinys - formuojasi savita klykuolių koncentracija: net 7 klykuolių poros susibūrė beveik toje pačioje vietoje, užimdamos netoli vienas nuo kito esančius inkilus.

2013 metų rudenį planuojama 30 inkilų perkelti į tikamesnes vietas: daugiausiai į neseniai išvalytą Neries pakrantę, kur ankščiau dėl užžėlimo krūmais ir kita menkaverte augmenija inkilų kelti nebuvo galima.

Lietuvos gamtos fondo informacija.