Auga spaudimas Kinijai dėl šiltnamio dujų

2005-02-09
Kinija yra antra pagal dydį teršėja šiltnamio dujomis, tačiau kitą savaitę, kada Kioto protokolas įsigalios (vasario 16 dieną), ji neturės jokių įsipareigojimų mažinti emisijas.

Kinija priėmė Kioto susitarimą, bet kartu su Indija neturi jokių įsipareigojimų mažinti anglies dvideginio emisijas per pirmą sutarties etapą (iki 2012 metų). Šią lengvatą JAV vadina nesąžininga ir iš dalies ji įtakojo tai, kad JAV nepasirašė sutarties 2001 metais.

Visgi apžvalgininkai pastebi, kad Kinija susilauks nemažo spaudimo ir greičiausiai turės pagerinti savo energetikos sektoriaus ir fabrikų emisijų valymo technologijas.

Miestu oras Kinijoj labai užterštas mašinų ir fabrikų išmetamosiomis dujomis. 70 procentų energijos yra pagaminama iš anglies, be to ši šalis yra antra didžiausia pasaulyje naftos sunaudotoja.

Kinijos ekonomika, kurios augimas paskutiniais metais buvo 9.5 procento, suvartoja vis daugiau fosilinio kuro, o pradedanti klestėti vidurinė klasė perka daug daugiau automobilių negu kada nors iki šiol.

Tikėtina, kad su tokių ekonomikos augimu, Kinija savo emisijomis pralenks JAV apie 2030 metus.

Pagal Kioto protokolą sutarties pirmoje fazėje (iki 2012 metų) tiktai išsivysčiusios šalys privalo mažinti anglies dioksido emisijas. Tačiau Kinija ir Indija bus vis labiau spaudžiamos imtis aktyvesnių veiksmų mažinant emisijas po 2012 metų.

Daugiau informacijos rasite šiuo adresu: http://www.planetark.com/dailynewsstory.cfm/newsid/29432/story.htm