Lietuva užėmė 22 vietą pasaulinėje aplinkos darnumo apžvalgoje

2005-02-01
Lietuva užėmė 22 vietą Pasaulio ekonomikos forumo atliktoje aplinkos darnumo apžvalgoje, paskelbtoje penktadieni Davose (Šveicarija). Lietuvos kaimynės Latvija užėmė 15, Estija – 27, Rusija - 33, Baltarusija – 47, o Lenkija net 102 vietą. Šiaurės Europos šalys šiame reitinge užėmė aukščiausiais vietas.

Suomija užėmė pirmą vietą iš 146 šalių. Kitos šalys viršutiniame penketuke: Norvegija, Urugvajus, Švedija ir Islandija. Šioms šalims buvo pareikšta padėka dėl jų sugebėjimo sujungti gerą gamtos resursų valdymą su nauju vystymusi.

JAV užėmė 45 vietą. Nepaisant aukštų reitingų dėl vandens kokybės ir aplinkos apsaugos, šiltnamio dujų produkcija nustūmė JAV į daug žemesnę vietą. Jungtinė Karalystė buvo 66. Reitingo paskutiniąsias vietas užėmė tokios šalys kaip: Šiaurės Korėja, Irakas, Taivanis, Tukmenistanas ir Uzbekistanas.

Pasaulio ekonomikos forumo padaryta apžvalga išrikiavo šalis pagal 21 kriterijų. Tarp jų buvo tokie kriterijai kaip: gamtos resursų naudojimas, aplinkos apsaugą ir šalių galimybes pagerinti aplinkos valdymo sumanumą. Apžvalga buvo parengta aplinkos specialistų iš Yale ir Columbia universitetu (JAV).
Šaltinis: http://www.yale.edu/esi/